Quick Links

Useful Links

Paddock School

    Our staff

    Headteacher - Sarah Santos  

 Paddock Nursery, Primary and

Middle School

 Paddock Secondary School and

Sixth Form

Debbie Dockery

Head of School

Robert Pearce

Head of School

Lynette Martyn

Assistant Headteacher

 Nerys Evans

Assistant Headteacher

Frances Young

TLR Head of Department, Early Years

Quartz Class

 Mel Rogers

TLR Head of Post 16

Victoria Class

Anna Kostoglou

TLR Head of Department, Primary

Emerald Class

Christina Barrett

TLR Head of Department

District Class

Sam Puntan

TLR Head of Department, Primary

Euston Class

 Matt Conner

Teacher

Circle Class 

Raymond Owens

TLR Head of Department, Primary

Sapphire Class

Justyna Alnaggar
Teacher

Bakerloo Class

Maria Del Pilar Escudero Fernandez

TLR Head of Department, Primary

Coral Class

Vuyelwa Gaxela

Teacher

Central Class

Raquel Gomez Caceres

Teacher

Pearl Class

Jasmin Wharmby

Teacher

Metropolitan Class

Alexandra Young 

Teacher

Sunstone Class 

Francesca Baccaglini

Teacher 

Piccadilly Class

Helen Bladen

Teacher

Jade Class

Joanna Jennings

P/T Teacher

Jubilee Class 

Itziar Aguilera

Teacher

Topaz Class 

Libbit Osborne

P/T Teacher

Jubilee Class

Evie Kendall

Teacher

Garnet Class

Victor Carrisoza Exposito  

Teacher

Northern Class

Eleanor Friery

Teacher

Ruby Class

 

 Lucia Dominguez Martinez

Teacher

Kings Cross Class

 

Chloe O'Kane

Teacher

Amber Class

 

 Silvia Ogando Vidal

Teacher

Opal Class 

Florina Petruneac

Teacher

Onyx Class  

 

Sarah Suhaimin

Teacher

Paddington Class

 

 

 

 Reda Aurilaite

Teacher

Waterloo Class

 

 

 Specialist Teachers  

Barbara Guiu

Modern Foreign Languages (French and Spanish) 

Kaproulla Markou

Music Teacher

Student Teachers  

Mish Bojko - Coral Class

Annabel Willets - Pearl Class

Business and Operations

Gary Fogg

School Business and

Operations Manager

Alberto Butcher

ICT Technician

Amanda Warner

Marketing Officer &

Executive Office Support

Yvette Mayers

Interin HR Manager

Rose O'Grady

Finance Assistant

 

Sarah Marway

HR Manager

Rosie Street

Front of House, Pupil Admin

(Primary)

Donna Rolfe

HR Assistant 

Danielle Bryant

Front of House, Pupil Admin

(Primary)

Martin Hall

Front of House, Pupil Admin

(Secondary) 

Abigail Bone

Front of House, Pupil Admin

(Primary)

Anthony Heywood

Facilities Officer

Christopher Hughes

Facilities Assistant

(Primary)  

John Furneaux

Facilities Assistant

(Secondary)